Cep Telefonuna Oyun Yüklerken Dikkat Edin

Son zamanların en sık kullanılan aracı olan cep telefonları sadece iletişimde değil aynı zamanda birçok avantajı sunması ile de biliniyor. Kamera uygulamalarından internete erişim sağlamasına kadar uzanan bir listeye sahip olan akıllı cep telefonlarına beğendiğiniz oyunları yükleyerek boş zamanlarınızı oyun oynayarak değerlendirebiliyorsunuz.

google play

Oyun yükleme seçimlerinde yapılan tercihler ise kullanıcılar için tehlikelere neden olabiliyor. Oyun yüklemesinde karşınıza çıkan ve birçok kişinin çok fazla dikkat etmeden onay verdiği kısmında tüm listenizdeki kişilere, mikrofona, mesajlarınıza ve kameranıza erişim mümkün olabiliyor. Bu gibi detaylara dikkat etmeden verdiğiniz onay sonrasında yükleme gerçekleşmesi sonrasında tüm sisteminizden oyun sahipleri faydalanabiliyor.

Oyun yüklemelerinde bu tarz bilgilere erişim isteyen seçimlerden uzak durmanız ve bu gibi bilgilere erişim vermemeniz önerilir. Sadece oyun uygulamalarında değil birçok farklı seçim yüklemesinde de bu uyarı ekranı gelir ve onayınız istenir.

Ne Yapmalı?

Oyun ya da diğer birçok içerik yüklemesi sırasında ekranınıza gelen onay durumunu detaylı olarak incelemeniz ve asla direk olarak onay vermemeniz önerilir. Eğer erişimler içinde birçok detaya yer veren seçimler var ise bu yüklemeyi yapmanız durumunda cep telefonunuzdaki tüm bilgilere erişime izin vermiş olursunuz. Bu neden ile bu onayı vermeden ilerleme seçimine yer açabilirsiniz. Eğer oyun sistemi buna izin vermiyor ise o oyunu cep telefonunuza yüklememeniz tavsiye edilir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 HDD Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.