Müşteriler Sadece 3,5 Yıl Markaya Sadık Kalıyor

Gelişen teknoloji birçok farklı ürün ve markanın hayatımıza girmesine etki etti. Yapılan araştırmalara göre müşteriler özellikle belli markalara odaklanarak bu markaların ürünlerini takip edip aynı zamanda bu markanın ürünlerine yöneliyorlar. Araştırmalar kişilerin bu yönlenmesinin en fazla 3,5 yıl sürdüğüne işaret ederken diğer markaya geçişin ise sadece bir günde gerçekleştiğini bildiriyorlar. Değişimin bu hızla gerçekleşmesinde ise markaların müşteri üstünde algı uygulamaları yer alıyor. Teknolojik ürünlerin satışını gerçekleştiren mekânlarda ışıktan müziğe kadar birçok detaya dikkat edilerek müşteriler etkilenmeye çalışılır. Bu etki ile satışın daha kısa sürede gerçekleşmesi sağlanır.

Müşteri İçin Algı Uygulaması

En fazla 3,5 yıl markaya sadık kalan müşteriler ile ilgili olarak diğer marka geliştiricileri farklı algı uygulamalarına yer açarak kendi taraflarına geçmelerini sağlıyorlar. Sadık olan müşterilerin diğer markaya geçişi ise bir günde gelişir.

Bu algı uygulamasından kokudan müziğe kadar birçok detaya yer açılıyor. Ekran satışların belgeseller eyer verilirken ses sistemlerinde ise özellikle tonun ağır bastığı müzik ya da filmlere yer verilerek etkinin artırılması hedefleniyor.

Teknoloji tutkunları ürünleri denemeden almayı terci etmiyor. Bu sebep ile de deneme stantlarına yer verilirken bu alanlarda bulunan masa seçimlerinde ise özellikle yuvarlak tasarımlara yer verilerek daha modern ve etkili olan alanlar yaratılıyor. Değişimin gerçekleşmesi için bu detaylara yer açan teknoloji mekânlarında markaya sadakat kalkabiliyor.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 HDD Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.