Telefonun Dinlenebiliyor mu?

Cep Telefonlarının gelişimi ile beraber kötü yazılım ve uygulamalarda telefona yüklenebilir oldu. Bu yazılımlar farklı amaçlar için yüklenerek telefon kullanıcısının tüm bilgilerine erişebilir ya da telefonun çökmesine de neden olabilir. Sadece bilgisayarlar değil aynı zamanda cep telefonları da çökme tehdidi ile karşılaşabiliyor. Özellikle internetin cep telefonlarında kullanılması bu durumların yaşanmasının hızlanmasına sebep oldu. Telefonlar ile ilgili olarak en sık sorulan sorular genellikle telefonunun dinlenip dinlenmediği ile ilgilidir. Telefonlar yazılımalar ve birçok farklı içerik ile birlikte bazı sorunlar ile karşılaşırken aynı zaman dinlenme durumu da gerçekleşebiliyor.

Telefonun Dinlendiği Nasıl Anlaşılır?

Cep telefonlarına casus yazılımın yüklenmesi durumunda telefonunuz dinlenmeye başlayabilir. Telefonunuzu dinleyenler banka bilgileri gibi birçok özel bilginize erişebilir. Bunun önüne geçmek için ise öncelikle ücretsiz wifi hizmeti sunan Cafe ve restoran gibi kamuya açık olan alanlarda internette girmekten kaçınmanız önerilir. Bunun yanı sıra casus yazılımdan kurtulmak için bazen cep telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek yeterli olabiliyor. Bunun dışında kötü yazılımdan kurtulmak için daha detaylı bir işleme yer vermeniz gerekebilir.

Telefonun dinlendiğini anlamanın birçok yolu vardır. Normal bir cep telefonu pil ömrünün azalması dinlendiğinin belirtisidir. Bunun yanı sıra ses yansımaları ve cızırtıların görüşme sırasında gelmesi de telefonlarda dinlendiğine dair işaret olarak kabul ediliyor. Telefon sabit dururken ve ekran kilidi varken elinize aldığınızda telefonun sıcak olması da belirtilerden birisidir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 HDD Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.