Veri Kurtarma

Günümüzde güvenlik göz önünde bulundurularak alınan tedbirler gereği tüm veriler bilgisayar ortamında saklanır ve depolanır. Gerek kişiler gerek kurumlar ve işletmelerin önemli verilerinin bulunduğu bilgisayarlarda veriler; hard diskler, disketler, teyp yedekleme kartuşları, DVD, CD, flash bellek ve bellek kartları gibi yerlerde saklanır. Depolanan verilerin fiziksel veya mantıksal tabanda ulaşılamaması olayına veri kaybı denir.

Veri kaybının nedenleri arasında verilerin düzenli bir şekilde kaydedilmemesi veya depolama ortamındaki yapının yeniden oluşturulması yani formatlama işlemi sonrasında verilerin silinmesi yer alır.

Bunun yanı sıra veri depolama ortamının fiziksel olarak zarar görmesi de verilerin erişilemez hale gelmesine neden olur. Verilerin pek çok yolla ulaşılmaması sorunu veri kurtarma hizmetlerinin önünün açılmasına olanak sağlamıştır.

veri kurtarma

veri kurtarma

Veri Kurtarma Sistemleri

Verilerin herhangi bir şekilde erişilmez hale gelmesi silinmiş, bozulmuş veya kaybolmuş olması nedeniyle ülkemizde veri kurtarma hizmetlerine başvurulur. İngilizcede “Data Recovery” olarak bilinen bu kavram dilimizde “Veri Kurtarma” veya “Data Kurtarma” olarak adlandırılır.

Veri kurtarma hizmeti profesyonel birikim ve uzmanlık isteyen önemli ve bir o kadar da zor bir süreçtir. Veri depolama ortamlarının fiziksel olarak zarar görmesi durumunda yedek parça, özel cihazlar ve özel temiz bir ortam gerekmektedir.

Veri kurtarma hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur başvurulan şirketin güvenilir ve iş deneyimi olan bir yer olmasıdır. Veri kurtarma piyasasında adını duyurmuş olan Gold Data’ya güvenebilir ve bilgilerinizin en kısa süre de sorunsuz bir şekilde kurtarılacağına emin olabilirsiniz.

 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 HDD Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.